Nadační fond Genitrix

První nadační fond zabývající se pomocí při léčbě neplodnosti párům s omezenými finančními prostředky

„pro dětský úsměv“

Patronka Nadačního fondu Alice Nellis,
filmová a divadelní režisérka a scenáristka
Patronka Nadačního fondu Alice Nellis,
filmová a divadelní režisérka a scenáristka

Proč jsem se rozhodla podpořit Nadační fond Genitrix a být jeho patronkou? "Protože věřím, že mít děti – a to jakýmkoliv způsobem – by měla být radost."

Účel nadačního fondu

JSME TU, ABYCHOM DĚLALI REPRODUKČNÍ MEDICÍNU PŘÍSTUPNĚJŠÍ VŠEM PÁRŮM A POSKYTOVALI LÉČBU V CO NEJVYŠŠÍ KVALITĚ

1.
Poskytovat nadační příspěvky fyzickým osobám s omezenými finančními prostředky k léčbě neplodnosti.
Komu můžete pomoci
Pro pacienty
2.
Přispívat na výuku, výcvik a vzdělávání zdravotníků Genitrix v reprodukční medicíně.
3.
Podporovat rozvoj a zvyšování kvality pracoviště, zejména opatření zdravotnické technologie a přístrojového vybavení v souladu se stavem současné vědy.

Děkujeme našim sponzorům

Pomoc párům

U nás nevyřadíme z léčby nikoho – ani kvůli finanční situaci. Chceme, aby naše léčba byla dostupná všem, kteří touží stát se rodiči.

„Krásný den Vám všem,
Naše nejoblíbenější písnička je – měli jsme se potkat dřív, zdá se mi od Marušky Rottrové, neb je o nás...

Už od mala jsem věděla, že si moc přeju být máma a taky že budu úžasná. Konečně jsem potkala svého prince. Konečně jsme se našli a oba věřili, že teď už nám v rozšíření naší rodiny nic nebrání. Bohužel máme za sebou již 4 pokusy IVF a všechny dopadly špatně. Není to jednoduchá cesta. Bohužel si díky mému věku musíme financovat vše sami.

A proto Vás tímto s velikou pokorou a vděčností žádáme o pomoc.

Můj Honza je úžasný kluk do nepohody a já vím, že bude i ten nejlepší táta. A na sourozence se těší i náš belgičák s povahou čivavy. Já celý život pracuji jako s dětmi a svou práci vnímám jako poslání.

Věřím, že i díky Vám se náš sen – stát se rodiči – brzy vyplní.
Děkujeme za úžasný přístup všem na klinice v čele s MUDr. Bernátkovou.
Nádherné dny a veliké díky Anež + Honza

Přispět

„Dobrý den, je mi 33 let, mým prvním a jediným dítětem byla holčička, která se narodila se složitou srdeční vadou a zemřela v osmém měsíci života. Po jejím narození nás můj bývalý partner opustil a zůstaly jsme spolu samy, o to více mě zasáhla její ztráta. Po čase se mi podařilo najít si nový vztah a vdát se, s mým mužem si moc přejeme miminko a snažíme se o něj již rok a půl. Bohužel mám syndrom polycystických vaječníků a spontánně prakticky nemenstruuji, a proto zkoušíme možnosti léčby, kterými současná medicína disponuje. Manžel pracuje jako účetní a já jsem lektorkou jógy, a přestože jsme si přibrali ještě druhé zaměstnání, je pro nás současná situace hodně náročná. Jsme tedy velmi vděčni Nadačnímu fondu Genitrix, že nám nabízí možnost pomoci s financováním naší léčby.“

Děkujeme, S a P.

Přispět

„Po několika letech snažení přirozenou cestou těhotenství nepřicházelo. S manželem jsme se rozhodli věc nevzdávat, protože oba dlouho toužíme po založení rodiny. A tak, jak je bohužel v dnešní době časté, jsme zkusili jedno nejmenované centrum, kde jsme podstoupili genetické vyšetření a zároveň veškeré potřebné kroky k prvnímu IVF. Bylo zjištěno, že mám minimální rezervu svých vajíček, a tak lékaři rozhodli o plné stimulaci hormonů. Výsledkem však bylo pouze jedno získané vajíčko, které se bohužel neoplodnilo.

Nechtěla jsem hned po prvním pokusu něco vzdávat, není to v mé povaze a zároveň jsme se rozhodli udělat maximum pro otěhotnění. Toto centrum bohužel na mě od začátku nepůsobilo dobře nejen psychicky. Nesetkala jsem se zde ani s dobrým přístupem sester. Připadala jsem si jako na běžícím pásu zkrátka „jako fabrika“. Časté střídání personálu a špatná informovanost od lékaře mě přesvědčily, že zde nebudu pokračovat a nebudu do svého těla dávat další dávky hormonů.

Po půl roce na doporučení své doktorky na gynekologii, kam chodím, jsem začala navštěvovat Centrum Genitrix.

Zde se mi od počátku líbí. Léčba, kterou mi navrhli a to nativní cyklus bez stimulace hormonů nebo minimální. A která jde každý měsíc zkoušet znovu. Uvítala jsem dobrou informovanost a podrobné vysvětlení před každým vyšetřením, které bude následovat. Dobré je i to, že jsem většinou u jednoho lékaře.

Člověk však si musí stanovit nějaké hranice, kdy by měl určit kolikrát se pokusí o IVF a to i kvůli finanční situaci (veškerou léčbu si hradím sama) a protože má diagnosa je minimální rezerva vajíček, endometriom u levé cysty na vaječníku a také zde velkou roli hraje můj věk.

Pokusila jsem se zde o IVF s nativním cyklem 3x. Celkem tedy i s předchozím v roce 2022 4x.

V mých 42 letech a připuštěním si své reality mých nekvalitních vajíček se chceme společně s manželem pokusit a dát si šanci otěhotnět pomocí darovaných vajíček.“

K. & J. N.

Přispět

Podpora vzdělávání

fund.article1

  • Odborné semináře
  • Předplatné odborných časopisů
  • Přístup do odborné databáze

Přístrojové vybavení

Ultrazvuk Siemens ACUSON Juniper

cena: 600 000 Kč

Ultrazvukový přístroj s vaginální a abdominální sondou pro použití v gynekologii. Umožňuje odběr vajíček přes pochvu pod ultrazvukovou kontrolou a lepší zavedení embrya do dělohy. Při zavedení embrya do dělohy kontrolujeme polohu katetru s embryem v děloze abdominální ultrazvukovou sondou.

Mikromanipulátor Eppendorf

cena: 1 mil. Kč

Eppendorf TrasferMan 4m joystick pult - Přístroj, který používají embryologové, aby pod kontrolou mikroskopem mohli vybrat a uchytit vhodnou spermii, kterou pak injikují mikromanipulační jehlou do vajíčka. Tato metoda, tvz. intracytoplazmatická injekce spermie - ICSI, zvyšuje pravděpodobnost oplodnění vajíčka až o 30% ve srovnání se spontánní fertilizací (tj. spontánní oplodnění, kdy necháme spermie oplodnit vajíčko, tak, že dáme do jedné misky s roztokem vajíčka a spermie a čekáme, až se samy oplodní.)

Hysteroskop Storz

cena: 100 000 Kč

Hysteroskop je endoskopický přístroj, který minimálně invazivně zkoumá přístupem přes pochvu dutinu děložní. Provádějí se jím výkony jak diagnostické, tak operační (odstranění srůstů v děloze, polypu, biopsie).

Správní rada nadačního fondu genitrix

MUDr. Vladimíra Bernátková
Vladimíra Bernátková

předsedkyně správní rady

více
Marcela Havránková
Marcela Havránková

místopředsedkyně správní rady,
ředitelka nadačního fondu

Roman Všetička

revizor nadačního fondu

Zakládací listinaZakládací listina

číslo účtu: 308928120/0300

Výroční zprávy nadačního fondu

Vydává se každý rok do 30. 6.

Kontaktní údaje

Nadační fond Genitrix
IČ: 143 84 973
Hartigova 2427/205
130 00 Praha 3

mobil: +420 602 556 351
email: nf@genitrix.cz

GENITRIX S.R.O., IČ: 24164445, DIČ: CZ24164445, Spisová značka C 184630, Městský soud v Praze