Chci otěhotnět

Reprodukční medicína

KONTAKTY:

reprodukční medicína

+420 251 642 508
+420 602 556 351
ivf@genitrix.cz

Chci otěhotnět

Minimální stimulace nebo nativní cykly IVF představují bezpečnou léčbu a jednoduchou metodiku jak přípravy, tak samotné léčby.

Nativních cyklů nebo cyklů s minimální hormonální podporou se mimo jiné využívá u žen se sníženou zásobou vajíček, tj. u žen s předčasným selháním funkce vaječníků nebo u žen vyššího reprodukčního věku. K významnému poklesu zásoby vajíček dochází po 35. roce věku a prakticky v řádu jednotek procent jsou šance na otěhotnění po 40. roce věku. U těchto žen nezáleží, zda dostanou vysokou nebo nízkou dávku stimulačních léků, protože vaječníky zareagují vždy stejně – malým počtem rostoucích folikulů. S výhodou proto v takovém případě využíváme jen minimální stimulace.

Motivujeme páry k rychlému opakování léčby, protože logicky kumulativní úspěšnost při více cyklech v co nejkratší době násobí šance.

Asistovaná reprodukce dnes představuje nejúspěšnější metodu léčby neplodnosti. Se zvyšující se úspěšností se také zvyšuje počet tzv „nadbytečných“ kryokonzervovaných embryí, která v případě konvenčních IVF často vznikají. Pokud budeme pracovat s jedním vajíčkem a jednou spermií, morální status a osud zbývajících embryí řešíme ještě před vlastním vznikem tohoto dilematu.

Nativní cykly IVF ať už opravdu nativní nebo modifikované (mírnou stimulační léčbou většinou ve formě tablet antiestrogenů) a konvenční IVF stimulované gonadotropiny by neměly být chápány jako soupeřící navzájem. Naopak přístup „jiný“ je doplňkem spektra možné léčby pro různé cílové skupiny a rozšiřuje indikační možnosti. Nativní IVF je obzvlášť vhodná pro páry, které chtějí levnější, co nejméně rizikovou léčbu (vyloučena hyperstimulace, vysoká spotřeba léků, zvýšené riziko trombózy, torze vaječníků). Je vhodná pro páry, které si nepřejí selekci embryí nebo kryokonzervaci embryí. Nativní IVF tak představuje koncept individualizované a na pacienta orientované léčby. Je obzvlášť vhodná pro mladé ženy a pro ženy s nízkou zásobou vajíček (předčasné ovariální selhání, věk nad 40 let).

VÝHODY NATIVNÍCH CYKLŮ

  • nízká spotřeba léků
  • nízká spotřeba materiálu, tedy i nižší cena metodiky
  • nedochází k přebytku embryí. Při současné vysoké úspěšnosti léčby (30 – 50% oproti 17% úspěšnosti u nechráněného styku) narůstá počet párů, které již mají dětí dostatek, ale zároveň ještě mají zamražená další embrya. To s sebou nese problémy etické jak naložit se zbývajícími zamraženými embryi.
  • nehrozí hyperstimulační syndrom
  • možnost opakování léčby hned v následujícím menstruačním cyklu

NEVÝHODY NATIVNÍCH CYKLŮ

  • nižší úspěšnost
  • vyšší pravděpodobnost opakování léčby
  • není hrazena zdravotními pojišťovnami, resp. na tuto léčbu páry nevyužívají úhrady od zdravotních pojišťoven, protože mají nárok na nákladnější léčbu klasickým IVF hrazenou ze zdravotního pojištění.
Ceník výkonů

NÁŠ TÝM

LÉKAŘI

Vladimíra Bernátková

vedoucí lékařka, IVF specialista

Jelena Levá

gynekolog

Martin Hrehorčák

IVF specialista

Dagmar Zelenková

IVF specialista, gynekolog

EMBRYOLOGOVÉ

Kateřina Vybíralová

vedoucí embryolog

Jitka Humpolcová

embrylog

Anežka Nehasilová

embrylog

Helena Kavalcová

embryolog v přípravě

Ondřej Bláhovec

androlog, embryolog v přípravě

MANAGEMENT

Oxana Neumannová

manažerka provozu

Soňa Ferenčíková

manažerka kvality

ZDRAVOTNICKÝ PERSONÁL

Andrea Novotná

vrchní sestra

Simona Brázdová

zdravotní sestra

Barbora Šestáková

porodní asistentka

Kristýna Kubišová

zdravotní sestra

Kontaktní údaje

Genitrix s.r.o.
Centrum zdravotní péče Jarov
Koněvova 2427/205
130 00 Praha 3

reprodukční medicína

telefon: +420 251 642 508
mobil: +420 602 556 351
email: ivf@genitrix.cz

GENITRIX S.R.O., IČ: 24164445, DIČ: CZ24164445, Spisová značka C 184630, Městský soud v Praze